Kursy onshore i offshore

platforma na morzu

Onshore i offshore – szkolenia

Nasza firma oferuje szeroki zakres kursów, w tym kursy na morzu tzw. offshore i onshore. Wszystkie nasze szkolenia są prowadzone zgodnie z wymaganiami kwalifikacyjnymi Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO).  

Program szkolenia

Program szkolenia podzielony jest na część teoretyczną i praktyczną. Nasze zajęcia prowadzone są przez doświadczonych profesjonalistów i wykwalifikowanych instruktorów.  

Zakres teorii obejmuje:  

 • poznanie podstawowych zasad BHP,  
 • zapoznanie się z obowiązującymi przepisami,  
 • analizę ryzyka podczas pracy, 
 • analizy powypadkowe, 
 • zgłębienie wiedzy o wydobyciu ropy i gazu. 

Zakres praktyki obejmuje: 

 • naukę wydobycia ropy naftowej i gazu, 
 • odnajdowanie złóż surowców na morskim dnie, 
 • zasady bezpiecznej podróży śmigłowcem oraz awaryjne wyjścia w razie wypadku, 
 • dbanie o bezpieczeństwo na miejscu pracy, 
 • zgłaszanie alarmów w nagłych wypadkach, 
 • identyfikację pożarów i używanie sprzętu do udzielania pierwszej pomocy, 
 • lokalizację pożaru i użycie środków do jego ugaszenia, 
 • obsługa maszyn i narzędzi wydobywczych.  

Dźwigi na morzu – banksman i slinger 

pracownicy offshore

Stanowisko banksmana i salingera obejmuje nadzorowanie dźwigów w pracach na morzu. Oferujemy szkolenie, podczas którego kursanci zdobędą niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu przemieszczania i podwieszania ładunków, wraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Kompetencje zdobyte po dobyciu tego kursu, realizowane są ze zgodnością normy ISO 23853:2018. 

Żurawie wykorzystywane podczas prac: 

 • żurawie HDS, 
 • żurawie kolejowe, 
 • żurawie wieżowe, 
 • żurawie pokładowe, 
 • żurawie samojezdne. 

Szkolenie operatorów ładowarek teleskopowych 

Ładowarki teleskopowe to urządzenia o wysokiej wszechstronności. Dzięki wymiennym częściom maszyny możemy dokonać zmian w jej funkcji i zastosowaniach. Przekształcanie ładowarki w podnośnik czy platformę roboczą nie będzie trudnością. Szkolenie prowadzone jest zgodnie z normą ISO 26676. Zdobędziesz w tym miejscu niezbędną wiedzę i umiejętności do pracy z tym urządzeniem. Pozytywny wynik egzaminu gwarantuje otrzymanie uprawnień operatora. 

Szkolenie malarza piaskarza  

Wybrane szkolenie przygotuje Cię do malowania powierzchni metalowych oraz ich piaskowania. Zdobędziesz wiedzę o zabezpieczeniach antykorozyjnych stosowanych w branży przemysłu morskiego i lądowego. Gdy kurs zostanie zakończony pozytywnym wynikiem, otrzymasz certyfikat zgodny z aktualnymi wymogami nadanymi przez norweski przemysł naftowy dla firm z branży petrochemicznej – NORSOK M – 501. 

Alpinizm w pracy – kurs alpinisty 

W ośrodku szkoleniowym przeprowadzamy kursy dla alpinistów – do pracy na wysokościach. Zajęcia wprowadzą Cię w techniki robienia węzłów i bezpiecznego ich wykorzystywania. Zdobędziesz przygotowanie do prac na wysokości, asekuracji siebie, jak i osób/narzędzi w Twoim otoczeniu. Z łatwością będziesz przemieszczać się po linach i rusztowaniach. Program realizowany jest zgodnie z normą BS 8454. 

Dodatkowo, zgodnie z naszymi planami, przygotowujemy do realizacji szkoleń według standardu GWO 4 – składa się ono z czterech modułów. Szkolenie przeznaczone jest dla techników pracujących na turbinach lądowych. 

Miejsce szkoleń

Wykłady i zajęcia praktyczne przeprowadzamy w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Gdańsku i Poznaniu. Ponadto dojeżdżamy do klienta pod wskazany adres.

konstrukcja na morzu

Beneficjenci kursu 

Nasz kurs przeznaczamy dla osób rozpoczynających przygodę w przemyśle naftowym i gazowym – na morzu i w obrębie wybrzeża. Dodatkowo dedykujemy niektóre kursy pracownikom, chcącym poszerzyć swoje kwalifikacje w tym zakresie. Należy pamiętać, że wybrana praca nie należy do zajęć prostych. Wymaga odpowiednich umiejętności, by zmierzyć się z napotkanymi trudnościami. 

Certyfikowanie 

By rozpocząć swoją karierę z platformami wiertniczymi lub wydobywczymi na Morzu Norweskim, należy zdobyć certyfikat MEWP ISO 18878. Jest on koniecznym wymogiem, by umożliwić pracownikom pracę na wysokości powyżej 2 metrów. Honorowany jest w obrębie całej Unii Europejskiej. Dzięki niemu beneficjent zdobywa uprawnienia do wykonywania prac na morzu i lądzie – o okresie ważności 4 lat. Przydzielenie certyfikatów zatwierdza Międzynarodowa Organizacja OPITO. 

Wymogi do spełnienia dla kursantów 

Każdy z kursantów zobowiązany jest do spełnienia odgórnie narzuconych wymogów, by móc przystąpić do szkoleń: 

 • należy mieć ukończone 18 lat, 
 • trzeba posiadać wykształcenie minimum podstawowe, 
 • wymagane jest posiadanie ważnych badań lekarskich od lekarza medycyny pracy. 

Najczęściej zadawane pytania

Jakie wymogi musi spełnić kursant, by wziąć udział w kursach offshore i onshore? 

Każdy kursant zobowiązany jest do spełnienia trzech podstawowych warunków: ukończenia 18 roku życia, posiadania aktualnych badań lekarskich oraz wykształcenia przynajmniej podstawowego. 

Kto może zostać beneficjentem szkoleń offshore i onshore? 

Kursy realizowane są z przeznaczeniem dla początkujących pracowników branży wydobywczej – gazowej i naftowej. Można je również wykorzystać do podniesienia swoich kompetencji – dla doświadczonych pracowników. 

Powiązane artykuły:

ZAPISY: +48 22 208 38 38