Onshore i offshore – szkolenia
Nasza firma oferuje szeroki zakres kursów, w tym kursy na morzu tzw. offshore i onshore. Wszystkie nasze szkolenia są prowadzone zgodnie z wymaganiami kwalifikacyjnymi Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO).
Program szkolenia
Program szkolenia podzielony jest na część teoretyczną i praktyczną. Nasze zajęcia prowadzone są przez doświadczonych profesjonalistów i wykwalifikowanych instruktorów.
Zakres teorii obejmuje:
- poznanie podstawowych zasad BHP,
- zapoznanie się z obowiązującymi przepisami,
- analizę ryzyka podczas pracy,
- analizy powypadkowe,
- zgłębienie wiedzy o wydobyciu ropy i gazu.
Zakres praktyki obejmuje:
- naukę wydobycia ropy naftowej i gazu,
- odnajdowanie złóż surowców na morskim dnie,
- zasady bezpiecznej podróży śmigłowcem oraz awaryjne wyjścia w razie wypadku,
- dbanie o bezpieczeństwo na miejscu pracy,
- zgłaszanie alarmów w nagłych wypadkach,
- identyfikację pożarów i używanie sprzętu do udzielania pierwszej pomocy,
- lokalizację pożaru i użycie środków do jego ugaszenia,
- obsługa maszyn i narzędzi wydobywczych.
Dźwigi na morzu – banksman i slinger
Stanowisko banksmana i salingera obejmuje nadzorowanie dźwigów w pracach na morzu. Oferujemy szkolenie, podczas którego kursanci zdobędą niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu przemieszczania i podwieszania ładunków, wraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Kompetencje zdobyte po dobyciu tego kursu, realizowane są ze zgodnością normy ISO 23853:2018.
Żurawie wykorzystywane podczas prac:
- żurawie HDS,
- żurawie kolejowe,
- żurawie wieżowe,
- żurawie pokładowe,
- żurawie samojezdne.
Szkolenie operatorów ładowarek teleskopowych
Ładowarki teleskopowe to urządzenia o wysokiej wszechstronności. Dzięki wymiennym częściom maszyny możemy dokonać zmian w jej funkcji i zastosowaniach. Przekształcanie ładowarki w podnośnik czy platformę roboczą nie będzie trudnością. Szkolenie prowadzone jest zgodnie z normą ISO 26676. Zdobędziesz w tym miejscu niezbędną wiedzę i umiejętności do pracy z tym urządzeniem. Pozytywny wynik egzaminu gwarantuje otrzymanie uprawnień operatora.
Szkolenie malarza – piaskarza
Wybrane szkolenie przygotuje Cię do malowania powierzchni metalowych oraz ich piaskowania. Zdobędziesz wiedzę o zabezpieczeniach antykorozyjnych stosowanych w branży przemysłu morskiego i lądowego. Gdy kurs zostanie zakończony pozytywnym wynikiem, otrzymasz certyfikat zgodny z aktualnymi wymogami nadanymi przez norweski przemysł naftowy dla firm z branży petrochemicznej – NORSOK M – 501.
Alpinizm w pracy – kurs alpinisty
W ośrodku szkoleniowym przeprowadzamy kursy dla alpinistów – do pracy na wysokościach. Zajęcia wprowadzą Cię w techniki robienia węzłów i bezpiecznego ich wykorzystywania. Zdobędziesz przygotowanie do prac na wysokości, asekuracji siebie, jak i osób/narzędzi w Twoim otoczeniu. Z łatwością będziesz przemieszczać się po linach i rusztowaniach. Program realizowany jest zgodnie z normą BS 8454.
Dodatkowo, zgodnie z naszymi planami, przygotowujemy do realizacji szkoleń według standardu GWO 4 – składa się ono z czterech modułów. Szkolenie przeznaczone jest dla techników pracujących na turbinach lądowych.
Miejsce szkoleń
Wykłady i zajęcia praktyczne przeprowadzamy w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Gdańsku i Poznaniu. Ponadto dojeżdżamy do klienta pod wskazany adres.
Beneficjenci kursu
Nasz kurs przeznaczamy dla osób rozpoczynających przygodę w przemyśle naftowym i gazowym – na morzu i w obrębie wybrzeża. Dodatkowo dedykujemy niektóre kursy pracownikom, chcącym poszerzyć swoje kwalifikacje w tym zakresie. Należy pamiętać, że wybrana praca nie należy do zajęć prostych. Wymaga odpowiednich umiejętności, by zmierzyć się z napotkanymi trudnościami.
Certyfikowanie
By rozpocząć swoją karierę z platformami wiertniczymi lub wydobywczymi na Morzu Norweskim, należy zdobyć certyfikat MEWP ISO 18878. Jest on koniecznym wymogiem, by umożliwić pracownikom pracę na wysokości powyżej 2 metrów. Honorowany jest w obrębie całej Unii Europejskiej. Dzięki niemu beneficjent zdobywa uprawnienia do wykonywania prac na morzu i lądzie – o okresie ważności 4 lat. Przydzielenie certyfikatów zatwierdza Międzynarodowa Organizacja OPITO.
Wymogi do spełnienia dla kursantów
Każdy z kursantów zobowiązany jest do spełnienia odgórnie narzuconych wymogów, by móc przystąpić do szkoleń:
- należy mieć ukończone 18 lat,
- trzeba posiadać wykształcenie minimum podstawowe,
- wymagane jest posiadanie ważnych badań lekarskich od lekarza medycyny pracy.
Najczęściej zadawane pytania
Jakie wymogi musi spełnić kursant, by wziąć udział w kursach offshore i onshore?
Każdy kursant zobowiązany jest do spełnienia trzech podstawowych warunków: ukończenia 18 roku życia, posiadania aktualnych badań lekarskich oraz wykształcenia przynajmniej podstawowego.
Kto może zostać beneficjentem szkoleń offshore i onshore?
Kursy realizowane są z przeznaczeniem dla początkujących pracowników branży wydobywczej – gazowej i naftowej. Można je również wykorzystać do podniesienia swoich kompetencji – dla doświadczonych pracowników.