Projektując program tego szkolenia, myśleliśmy przede wszystkim o jak najlepszym przygotowaniu kandydatów do egzaminu na uprawnienia UDT. Zależy nam też na szerzeniu wiedzy o bezpieczeństwie i takim kształceniu operatorów, by ich praca nie powodowała zagrożenia. Dzięki takiemu podejściu nasi kursanci w większości zdają egzamin państwowy już za pierwszym podejściem, a później mogą od razu przystąpić do pracy w zawodzie operatora.
Kurs “Podesty ruchome stacjonarne” – program ramowy
Nasi wykładowcy przekazują wiedzę teoretyczną między innymi na temat:
- Budowy podestu stacjonarnego, jego przeznaczenia oraz możliwych zastosowań
- Zasad bezpieczeństwa w pracy operatora
- Obowiązków związanych z faktem, że podesty są objęte dozorem technicznym
- Właściwego przygotowania urządzenia do pracy
- Reguł postępowania w razie awarii lub wypadku
Zajęcia są prowadzone na różnych poziomach zaawansowania. Jeśli uzbiera się grupa chętnych osób, które posiadają już pewną wiedzę na temat urządzeń transportu bliskiego, niektóre zagadnienia mogą zostać pominięte. Kurs operatora podestów ruchomych trwa wówczas krócej, co przyspiesza proces zdobywania kwalifikacji.
Standardowy czas trwania szkolenia to około 20 do 35 godzin. W przypadku osób z doświadczeniem czas ten może zostać skrócony nawet do 8 godzin.
Zajęcia teoretyczne odbywają się w różnych lokalizacjach na terenie Polski. W przypadku podestów ruchomych to: Warszawa, Kraków, Śląsk, a także większość pozostałych dużych miast. Osoby, które nie chcą lub nie mogą dojechać na szkolenie stacjonarne, mogą uczestniczyć w webinarach, w trakcie których jest przekazywana wiedza teoretyczna.
Zajęcia teoretyczne są uzupełnione ćwiczeniami praktycznymi. Wyróżnia nas indywidualne podejście do uczestników, dzięki któremu każdy może opanować obsługę urządzeń w stopniu wymaganym na egzaminie.
Uczestnicy – wymagania
Na zajęcia zapraszamy osoby, które:
- Ukończyły 18 lat
- Mają co najmniej podstawowe wykształcenie
- Nie mają przeciwwskazań zdrowotnych (konieczne jest przedstawienie zaświadczenia lekarskiego)
Podesty ruchome – kurs i egzamin
W przypadku szkoleń na wszystkie podesty ruchome cena obejmuje podejście do egzaminu UDT. Szkolenia są planowane w taki sposób, aby egzamin odbywał się możliwie jak najszybciej po ich zakończeniu. Dzięki temu kursanci są na bieżąco ze zdobytą wiedzą i umiejętnościami.
Zdobyte na drodze egzaminu UDT uprawnienia obowiązują dla całej kategorii II P, w której oprócz podestów stacjonarnych znajdują się także podesty ruchome wiszące. Wystawione przez UDT zaświadczenie kwalifikacyjne jest ważne na terenie Polski przez 10 lat.
W ramach innych kursów organizowanych przez nasz Ośrodek można zdobyć także uprawnienia na zwyżki (podnośniki koszowe – podesty ruchome samojezdne) i inne urządzenia transportu bliskiego.
Zapisy i inne informacje praktyczne
Rejestracji na kurs można dokonać, kontaktując się z nami przez telefon lub mail. Tą drogą odpowiadamy również na wszelkie pytania organizacyjne: o terminy zajęć, lokalizację, płatności.
Do kontaktu zapraszamy również przedstawicieli firm, którzy chcą zorganizować u siebie szkolenie zamknięte dla swoich pracowników.