Publikacje

żuraw wieżowy na placu budowy

Żurawie wieżowe (dźwigi) – nieodłączny element każdej budowy

Czym są żurawie wieżowe?    Żurawiem wieżowym nazywamy dźwignicę, zaliczaną do największych maszyn roboczych. Jego zadaniem jest podnoszenie ładunków za pomocą haka umieszczonego na linie, która zainstalowana jest na wysięgniku. Żurawie zdecydowanie królują w budownictwie, jeśli chodzi o wielkość. Są w stanie udźwignąć materiały o wadze nawet kilkudziesięciu ton. EkipaCzytaj więcej »

urządzenie podczas rozładunku towaru

Zastosowanie żurawia HDS

Żuraw HDS to inaczej hydrauliczny dźwig samochodowy, który zaliczany jest do pojazdów ciężkich, posiada on zamontowanego na podwoziu żurawia, który służy do wykonywania załadunków oraz rozładunków różnych towarów oraz przeznaczony jest do transportu materiałów.  Żuraw HDS, jakie ma wykorzystanie w magazynach?  Wykorzystanie żurawia HDS zależy od tego czym zajmuje sięCzytaj więcej »

techniki łączenia materiałów różnymi metodami kurs na uprawnienia

Elektrody otulone, czyli o spawaniu w pigułce

Spawanie elektrodami łukowymi otulonymi: Metoda spawania elektrodami otulonymi została rozpowszechniona na początku XX wieku. Pierwotnie stosowano elektrody topliwe, które złożone były ze stalowego drutu, osłoniętego pomieszaniem wapnia z gliną, bądź krzemianów lub węglanów. Pomimo faktu, iż jest ona najstarszą spośród obecnie dostępnych na rynku technik spawalniczych, nieustannie cieszy się dużąCzytaj więcej »

oznaczenia elektrod łukowych

Praktyczne ujęcie metody MMA w spawalnictwie

Gdzie stosujemy metodę MMA?   Spawanie elektrodami otulonymi jest stosowane m.in. w:  Atuty spawania elektrodami łączonymi otulonymi:   Narzędzia niezbędne do spawania metodą MMA:  Jak bezpiecznie spawać?  Podstawą spokojnego spawania jest uprzednie zdjęcie soczewek kontaktowych. Podczas pracy nigdy nie powinno patrzeć się na łuk elektryczny oczami nieosłoniętymi maską ochronną. Ze względu naCzytaj więcej »

Obraz, monter rusztowań budowlanych.

Praca montera budowlanego

Rusztowania są nieodłącznym elementem podczas wykonywania prac budowlanych a także wszelkiego rodzaju prac na wysokościach. Modułowa budowa poszczególnych systemów umożliwia bardzo łatwe dopasowanie do wysokości poszczególnych obiektów. Wykorzystywanie rusztowań zapewnia stabilną powierzchnię roboczą umożliwiającą prace remontowe, docieplanie elewacji czy też budowę wszelkiego rodzaju obiektów takich jak konstrukcje przemysłowe, wiadukty orazCzytaj więcej »

Administratorzy Danych Osobowych

Ochrona Danych Osobowych

Wprowadzenie RODO, czyli unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, w 2016 roku wiązało się z ograniczeniem dostępu do prywatnych danych przez nadmierną ilość nieupoważnionych osób oraz przekazywaniem ich dalej. Dostęp do czyiś danych osobowych (imienia, nazwiska, numeru PESEL, adresu, numeru telefonu i innych danych kontaktowych) jest obarczony znaczną odpowiedzialnością. OsobyCzytaj więcej »

Kursanci i instruktor podczas zajęć praktycznych

Szkolenie BHP dla osób wykonujących prace niebezpieczne

Czym jest BHP? Skrót BHP pochodzi od wyrażenia: bezpieczeństwo i higieny pracy. Jest to ogół norm prawnych i środków badawczych, ale też organizacyjnych i technicznych. Dzięki zasadom BHP możliwe jest stworzenie bezpiecznych warunków do pracy. BHP usprawnia pracę oraz właśnie dzięki BHP, praca jest efektywna i bezpieczna. Organ regulujący iCzytaj więcej »

Wciągniki i wciągarki – dozór UDT

Wszystkie urządzenia ulegają zniszczeniom i zużyciu, w celu przedłużenia żywotności wciągników oraz wciągarek ważna jest ich regularna konserwacja. Co to jest wciągarka? Wciągarka pozwala na przesuwanie przedmiotów w kierunku poziomym oraz pionowym. Dzięki niej możemy również naciągać liny czy druty. Wciągarki stosuje się min. w budownictwie, energetyce, kolejnictwie oraz wCzytaj więcej »

Palacz kotłów.

Palacz kotłów i pieców – czym się zajmuje?

Ogólny rozwój energetyki cieplnej ma swoje odzwierciedlenie w miastach: hutach, kotłowniach i piecach, a co za tym idzie także i na rynku pracy w postaci wzrostu zapotrzebowania na palaczy dwutlenku-węgla. We współczesnych czasach, trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez urządzeń wykorzystujących energię cieplną. Dlatego też posłużymy się zwięzłą charakterystyką, abyCzytaj więcej »

Urządzenia systemu sygnalizacji pożarowej

Bezpieczna eksploatacja sprzętu gaśniczego

Do zwalczania lub wykrywania pożaru, a także ograniczania jego skutków używane są urządzenia przeciwpożarowe stałe lub półstałe, które uruchamiane są samoczynnie lub ręcznie. W skład systemu sygnalizacji pożarowej oraz systemu ostrzegawczego wchodzą m.in. urządzenia odbiorcze alarmów pożarowych urządzenia sygnalizacyjno- alarmowe instalacje oświetlenia ewakuacyjnego pompy klapy odcinające przeciwpożarowe urządzenia oddymiające hydrantyCzytaj więcej »

ZAPISY: +48 22 208 38 38