Kurs na uprawnienia montera połączeń kołnierzowych

monter połączeń kołnierzowych

Szkolenie na montera połączeń kołnierzowych

Technologie połączeń kołnierzowych znajdują zastosowanie między innymi w rafineriach naftowych, centralach elektrycznych, fabrykach chemicznych oraz zakładach produkcji spożywczej. Za pomocą różnych rodzajów kołnierzy łączy się przewody, armatury i aparaturę. Między kołnierzami instaluje się uszczelki, które zabezpieczają przed możliwością wydostania się cieczy lub gazów. Przy montażu uszczelek wymagana jest dokładna praca i odpowiednie kwalifikacje. Stosowne uprawnienia można zdobyć dzięki naszemu kompleksowemu szkoleniu na montera połączeń kołnierzowych. 

Niebezpieczeństwa, na które trzeba zwrócić uwagę 

Podczas montażu połączeń kołnierzowych należy zwrócić szczególną uwagę na możliwość zaistnienia niebezpieczeństwa: 

  • wybuchu lub pożaru, 
  • zanieczyszczenia wody, ziemi oraz powietrza, 
  • strat ekonomicznych, wywołanych w wyniku przestojów wynikłych podczas montowania i wymiany elementów. 

Cel szkolenia 

Kurs ma na celu zapewnienie kursantom solidnej podstawy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności, które pozwolą im skutecznie wykonywać swoje obowiązki. Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszym świecie bezpieczeństwo jest kluczowe, dlatego przekazujemy wiedzę na ten temat, a także uczymy, jak zastosować ją w praktyce. Oprócz tego ważne jest również, aby montaż był dokładny i precyzyjny, ponieważ od tego zależy jakość oraz efektywność pracy. Naszym głównym celem jest zapewnienie, aby każdy kursant w pełni wykorzystał swoje możliwości i osiągnął sukces w swojej dziedzinie. 

Szkolenie 

połączenie kołnierzowe

Kurs, który oferujemy, składa się z dwóch głównych części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części uczestnicy zdobędą wiedzę na temat bezpieczeństwa pracy, zasad instalowania i montażu połączeń kołnierzowych oraz zasad działania sprzętu. Część praktyczna natomiast pozwala na zastosowanie zdobytej wiedzy podczas ćwiczeń, a także na zdobycie umiejętności związanych z instalacją i montażem połączeń kołnierzowych. 

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą musieli przejść egzamin, który składa się z części teoretycznej i praktycznej. Po pozytywnym zdaniu egzaminu kursant otrzyma uprawnienia montera połączeń kołnierzowych, co pozwoli mu na wykonywanie tego typu prac zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa i prawem. Dodatkowo otrzyma certyfikat TÜV, który potwierdza jego kwalifikacje i umiejętności zdobyte podczas szkolenia. 

Wymagania od kandydata 

Od kandydata wymagamy: 

  • braku przeciwwskazań medycznych do wykonywania zawodu, 
  • ukończonego 18. roku życia, 
  • wysokiego stopnia dokładności, 
  • opanowania, 
  • wysokiej odporności na stres. 

Dlaczego my? 

Nasi instruktorzy są wykwalifikowanymi i doświadczonymi specjalistami, którzy zawsze służą pomocą i dobrą radą. Posiadamy profesjonalny sprzęt do przeprowadzania szkoleń praktycznych oraz dobrze wyposażone pomieszczenia. Dokładamy wszelkich starań, bo nasze kursy były na możliwie najwyższym poziomie merytorycznym oraz zgodne z najnowszymi przepisami prawa i wytycznych urzędu. 

Ogólny plan szkolenia 

Szkolenie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Zagadnienia poruszane podczas szkolenia to: 

  • przygotowanie do pracy, 
  • zasady BHP, 
  • identyfikacja uszczelek oraz kołnierzy, 
  • ogólne środki bezpieczeństwa oraz higieny, 
  • identyfikacja sprzętu, 
  • bezpieczny montaż oraz demontaż połączeń, 
  • ćwiczenia praktyczne. 
połączone rury

Certyfikat TÜV  

Kursant po zdaniu egzaminu dostaje certyfikat TÜV. Certyfikat ważny jest przez okres 5 lat i respektowany jest na terenie UE. 

Miejsce szkolenia 

Szkolenia odbywają się w całej Polsce bądź, po wcześniejszych ustaleniach, w siedzibie klienta, jeżeli dysponuje on odpowiednim sprzętem i miejscem. 

Inne oferowane przez nas szkolenia 

Prowadzimy również szkolenia na operatorów i konserwatorów:  

  • żurawi wieżowych,  
  • suwnic,  
  • podnośników koszowych,  
  • dźwigów,  
  • ładowarek teleskopowych,  
  • wózków widłowych,  
  • żurawi HDS. 

Inne oferowane przez nas usługi 

Jako eksperci w dziedzinie urządzeń transportu bliskiego, oferujemy naszym klientom kompleksowe usługi, obejmujące naprawy i sprzedaż urządzeń. Zatrudniamy wykwalifikowanych specjalistów, którzy są w stanie naprawić suwnice, podesty ruchome, ładowarki teleskopowe i żurawie HDS. Nasze doświadczenie i znajomość branży pozwalają nam dostarczać naszym klientom najlepsze i najodpowiedniejsze dla nich urządzenia. Regularnie serwisujemy i kontrolujemy nasze urządzenia, aby zapewnić bezpieczeństwo i wydajność pracy naszych klientów. 

Jeśli potrzebujesz pomocy w naprawie lub zakupie urządzenia transportu bliskiego, skontaktuj się z nami. Nasz zespół jest gotowy udzielić profesjonalnej pomocy i wsparcia. Dołącz do grona zadowolonych klientów i skorzystaj z naszych usług. 

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą lub masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami. Z chęcią rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości oraz udzielimy dodatkowych informacji. Zachęcamy również do zapoznania się z resztą naszej oferty. 

Najczęściej zadawane pytania

Z jakich części składa się egzamin TÜV? 

Egzamin składa się z części teoretycznej w formie pisemnego testu oraz części praktycznej, podczas której do wykonania są określone zadania. 

Gdzie wykorzystuje się połączenia kołnierzowe?

Technologie połączeń kołnierzowych wykorzystuje się między inni w rafineriach naftowych, centralach elektrycznych, fabrykach chemicznych oraz zakładach produkcji spożywczej. 

Powiązane artykuły:

ZAPISY: +48 22 208 38 38